Zemědělství

Průmyslová rizika

Zemědělci a jejich stroje jsou vystaveni řadě míst, kde mohou vzniknout nebezpečné požáry. Vysoké teploty motoru a výfuku, nahromaděný prach a úlomky uvnitř strojů, vznětlivosti obilného prachu, to vše představuje zvýšené riziko požáru. S palivovými nádržemi a plodinami v blízkosti může být riziko rychlého šíření nekontrolovaného požáru katastrofální. Zpracování a balení surovin také obnáší rizikové faktory.


Následky

Prvním a nejkritičtějším rizikem je zranění při pokusu o uhašení požáru. Existuje vysoká možnost rozšíření ohně do plodiny a zničení farmy. Nebezpečí a škody mohou také ohrozit blízké palivo, skladovací nádrže plodin, sousední plodiny a majetek. 

Vzhledem k umístění v odlehlých častech je pravděpodobné,
že  hasičský sbor nedokáže zareagovat dostatečně rychle.
Farmář je tedy odkázán poměrně dlouho sám na sebe.
Je tedy obtížné ochránit úrodu, vybavení, zvířata a rodinu před příjezdem odborné pomoci. Výše ztrát by tak mohla být katastrofální.

Řešení

Pro zemědělské stroje, technologie a objekty doporučujeme nás kontaktovat. Pomůžeme vám navrhnout hasicí řešení, které pro Vás bude vhodné. V případech, kdy se jedná o zabezpečení menšího uzavřeného prostoru a jednoduší aplikaci lze využít i produkty z našeho e-shopu.

Vyplňte všechny potřebné údaje a my se vám ozveme co nejdříve zpět.