ATHMOSS 

Jsme rádi, že Vám můžeme představit pomocníka pro zvládnutí těžkých období epidemií infekčních respiračních onemocnění.

Je jím tento uzavřený germicidní dekontaminátor vzduchu - ATHMOSS - vybavený 6ti výkonnými UV-C lampami a HEPA filtrem. Zachycuje a ničí bakterie, viry, prach, pyl a ostatní nečistoty ve vnitřních prostorách. Účelem ATHMOSSU je zajistit zdravotně nezávadný vzduch, který dýcháte při práci, při učení, při odpočinku. Je možné jej tedy bezpečně používat za přítomnosti lidí (díky jeho uzavřené konstrukci z odrazného anorganického materiálu, který UV-C záření dlouhodobě odolá).

Jak ATHMOSS 120 funguje?

Funguje na bázi sání vzduchu pomocí ventilátoru. Vzduch z místnosti je předfiltrem zbaven velkých a hrubých nečistot. Následně je takto očištěný vzduch nasátý do Microwell dezinfekční komory, která je vybavena výkonnými UV-C lampami. Dezinfekční komora je vybavena extra reflexním povrchem, který odrazí až 80% emitovaného UV-C záření. Zároveň jsou v desinfekční komoře instalovány vířiče vzduchu, které zpomalují proud vzduchu (tzv. Karman efekt). Takto dokáže ATHMOSS efektivně čistit vzduch od nežádoucích mikroorganismů.

Na výstupu z dezinfekční komory je umístěn HEPA filtr H11, který zachytí všechny částice větší než 0,3 μm. Takto očištěný a vydezinfikovaný vzduch je vypouštěn zpět do místnosti. Microwell dezinfekční komora je navržena tak, aby nevypustila žádné světlo UV-C, a proto je použití tohoto germicidního čističe vzduchu možné i při přítomnosti lidí.

Slovenský výrobce MICROWELL, spol. s r.o. vyrábí dva modely germicidních čističek. Oba typy mají třístupňovou filtraci, vzduchový filtr G3, UV-C záření 90W, 2x HEPA filtr H11. Dezinfikátor tedy zničí a zachytí veškeré organismy v uzavřené místnosti během několika minut v závislosti na velikosti prostoru.

 • ATHMOSS 120 Industry - výkon ventilátoru je 4 stupňový od 50 do 700 m3/h.
 • ATHMOSS 120 Office - výkon ventilátoru je 4 stupňový od 50 do 500 m3/h.

Tento germicidní čistič lze zakoupit se stojanem nebo s montážní sadou pro instalaci na zeď. Podrobné informace najdete brzy u konkrétních výrobků na e-shopu.  V mnohém napoví následující video. 

Příklady mnohostranného využití:

 • Office centra a další firemní společné prostory
 • Úřady, banky, pojišťovny, atd.
 • Zdravotnická zařízení, státní i soukromé kliniky - např. společné čekárny, ordinace, ambulance, recepce
 • Školy a školská zařízení - společné prostory např. posluchárny, studovny, třídy, knihovny, sborovny, jídelny, tělocvičny
 • Domovy pro seniory - společné prostory
 • Kulturní domy, obřadní síně, sály a tělocvičny
 • Prostory veřejných stravování, restaurace, kavárny, cukrárny
 • Mnoho dalších

Certifikáty výrobce

Bezpečnost produktu, a tedy i jeho bezpečné používání pro účel dezinfekce vzduchu od bakterií, virů a jiných škodlivých látek je potvrzena odborným oprávněním vydaným certifikačním orgánem Technický zkušební ústav Piešťany, š.p. 

Protokol o testování 

Účinnost germicidního zářiče ATHMOSS jsme dali odzkoušet do kontrolní laboratoře sterility a mikrobiologických kontrol, jelikož Microwell přistupuje velmi zodpovědně při vývoji a prodeji germicidního zařízení využívajícího UV-C záření. 

ÚSTAV KLINICKÉ MIKROBIOLOGIE v Hradci Králové zkoumal vliv germicidního čističe vzduchu Athmoss 120 Office na mikrobiologické znečištění ovzduší denní místnosti za běžného provozu i na uměle kontaminované ovzduší laboratoře. 

Došel k závěru: po 1 hodině práce přístroje došlo k poklesu bakterií o 93,9 % a poklesu plísní o 99,9 %. Po 2 hodinách práce přístroje byl zaznamenán další pokles bakterií až na celkových 2,7 % původního počtu bakterií a pokles plísní až na 0 % původního počtu plísní před zapojením přístroje.

Chraňte si své zdraví
s germicidní čističkou ATHMOSS!

Pro informace a poptávku se na nás obraťte prostřednictvím uvedených kontaktů nebo využijte využijte formulář.

Chcete poradit z výběrem, nebo dostat nabídku na více kusů ?
Neváhejte a kontaktujte nás, můžete použít e-mail, telefon nebo níže uvedený formulář.

  Askala s.r.o., distributor pro Českou republiku