Energetika

Průmyslová rizika

V posledním desetiletí došlo k velkému nárůstu větrných turbín umístěných na společných pozemcích a farmách po celém světě. Požáry mohou vzniknout v důsledku nedostatečné údržby, selhání ložisek nebo přehřátí brzd, ke kterým normálně dochází při silném větru. V elektrárnách a generátorech jsou běžnými příčinami požáru nedostatečná údržba, elektrické poruchy, přepětí, elektrický oblouk a přehřátí.

Turbíny i elektrárny mají několik oblastí vystavených riziku požáru. Protože jeden potlačovací prostředek může v jedné oblasti fungovat dobře, ale v jiné velmi špatně, není neobvyklé, že k adekvátní ochraně aktiva je zapotřebí více než jeden typ prostředku. Proto je důležité pečlivě zvážit každou rizikovou oblast, aby se vybrané systémy skládaly ze správného hasicího média pro každou z rizikových oblastí.


Následky

Provoz v odlehlých oblastech, často znamená hodiny, než je pomoc po propuknutí požáru k dispozici. S takovýmto zpožděním by výše ztrát mohla být zničující a následky katastrofální. Poškození se navíc nemusí nutně týkat samotné elektrárny, ale může také skončit pohlcením všech okolních pozemků a budov v oblasti.

Řešení

BlazeCut nabízí automatické protipožární systémy, které se aktivují během několika sekund a pokrývají všechna vyhodnocená rizika a zajišťují, že jakékoli škody způsobené turbínou, elektrárnou nebo generátorem jsou minimalizovány při zachování okolních oblastí.

Díky kombinaci hasicích médií a několika bodů potlačení mohou být naše požární systémy navrženy a instalovány tak, aby pokryly více rizikových zón, jako jsou ložiska, brzdy a elektrické ovládací prvky. V závislosti na modelu může být také odeslán signál do komunikačního systému, který informuje velín, že došlo k požáru, takže turbínu nebo elektrárnu lze vypnout, čímž se zmírní další následky. Systém BlazeCut může také vypnout napájení nebo zařízení, aby se snížilo riziko opětovného vznícení.

Pro menší generátory, bateriové skříně, elektrické skříně a elektrárny doporučujeme řadu T. To lze nainstalovat za méně než hodinu a nabízí jedinečný inteligentní systém automatického potlačení.

S výběrem ze tří agentů lze automatický systém BlazeCut řady C upravit tak, aby vyhovoval více rizikovým oblastem v turbínách, větších generátorech a elektrárnách.

Před nabídkou a instalací požárního systému je třeba zvážit úplné posouzení rizik. Tímto způsobem můžeme zajistit, abyste získali nejvhodnější ochranu pro nejlepší výsledek v případě požáru.

Vyplňte všechny potřebné údaje a my se vám ozveme co nejdříve zpět.